Najlepsze seriale 2018 roku – część pierwsza
Oglądanie wszystkiego, co się powinno oglądać w telewizji, jest niemożliwe. Osobiście mamy Prime’a, Netflixa i HBO GO i nie wiemy, kiedy mamy znaleźć czas, aby oglądać ten nowy super hit „który musisz sprawdzić”. Podobnie jak przy zalewie muzyki czasami po prostu wycofujemy się, zamykamy się w swojej skorupie i decydujemy się na oglądanie „Przyjaciół”. Bo wiemy dokładnie, czego możemy się po nich spodziewać i nie musimy się zbytnio angażować. Jednak coś tam zdołaliśmy sprawdzić w ciągu ostatnich 12 miesięcy poza „Światem wg Bundych” i wybraliśmy dla was najlepsze naszym zdaniem seriale 2018 roku.
I ponieważ gdy dokonaliśmy wyboru, lista okazała się o wiele większa, niż przypuszczaliśmy. Dlatego postanowiliśmy ją pociąć na kilka mniejszych części.
Bojack Horseman – Sezon 5
BoJack i jego twórcy jeszcze nigdy nas nie zawiedli. Tegoroczny sezon był chyba najmroczniejszym w historii serialu, ale podobnie jak wszystkie inne był genialny i przykuł nas do krzeseł na wiele godzin. Dodatkowo piąty sezon może się pochwalić jednym z najlepszych odcinków w historii… telewizji. I nie boimy się tego powiedzieć na głos, bo odcinek, w którym BoJack żegna się ze swoją matką na jej pogrzebie, jest jednym z najlepiej napisanych i zagranych epizodów, jakie mieliśmy przyjemność oglądać w naszym życiu.
The Good Place – Sezon 3
Mike Schur jest geniuszem. I nie da się go określić innym słowem. Twórca “Parks And Recreation” jakimś cudem umiał wymyślić serial, który nie odstaje poziomem od “Parków”, a jeśli czasami wchodzicie na naszą stronę, to wiecie, że historia Leslie Knope to wg nas jeden z najlepszych seriali komediowych ever. “The Good Place” to coś wyjątkowe. Bo chyba nigdy nie spodziewaliśmy się zobaczyć w telewizji postaci komediowe, które dyskutują o przewadze Kierkegaarda nad Heglem.
Atlanta – Robbin Season
Nie wiemy jakim cudem ten sezon był lepszy od poprzedniego. Bo uważaliśmy debiutancki sezon za genialny. Druga odsłona histori Paper Boia i jego managera po prostu powaliła nas na kolana. Z genialnymi odcinkami, które wykraczały daleko poza schematy serialu komediowego o raperze i kuzynie, które mu pomaga. “Atlanta” wytworzyła własny styl, w którym nie wiadomo co jest możliwe, a co nie. Glover mówił, że chciał nakręcić “Twin Peaks o raperach”. I chyba mu się to udaje.
Sharp Objects
Gillian Flynn, autorka książki na podstawie, której powstał serial to też autorka m.in. “Gone Girl”. “Ostre Przedmioty” to trzymający w napięciu thriller psychologiczny. Trudno w krótkiej formie wyjaśnić jak świetnie zagrany, napisany i nakręcony jest to projekt. Genialnie dobrana muzyka, świetnie narysowane postaci, powoli rozwijająca się historia, która przykuwa do fotela i nie pozwala przestać zadawać sobie pytań. Z natury nie bierzemy udziału w sesjach dyskusyjnych na temat “kto mógł to zrobić”, ale w wypadku “Ostrych Przedmiotów” nie mogliśmy się powstrzymać – ten serial za bardzo nas zafascynował.
Better Call Saul – sezon 4
Nie wiemy jakim cudem Vince Gilligan umiał stworzyć spin-off, który jakimś cudem jest lepszy od oryginalnego “Breaking Bad”. W tym sezonioe Jimmy McGil zbliżył się do swojego amoralnego alter ego, które pokochaliśmy przy okazji historii Waltera White’a. Czekamy na wielki wybuch i przemianę w jedną z najciekawszych postaci telewizyjnych ostatnich lat.
The Haunting of Hill House
Tym mogłoby być “American Horror Story”, gdyby nie zaczynało się wykolejać mniej więcej w 5 odcinku każdego sezonu. W “The Haunting” twórcy postanowili skupić się na postaciach zamiast na dodawaniu kolejnych bzdurnych wątków. Mimo że jest to niby serial horrorowy, to tak naprawdę dostaliśmy dramat rodzinny, w którym strachy i duchy grają drugoplanową rolę jako część połączenia ze sobą wszystkich członków rodziny.
Barry
Nie spodziewaliśmy się, że Bill Hader stworzy tego typu serial. Zabawny, ale przejmujący. Poważny, ale często głupkowaty. Barry to płatny morderca, który postanawia spróbować zerwać ze swoim dotychczasowym życiem na rzecz zostania… aktorem.
Published December 28, 2018.