LABEL SHOWCASE: Crescent London
Mimo pandemicznego zamieszania w szeroko pojętym show-businessie, ograniczeniu imprez i niepewnej przyszłości klubów, muzycy i elektroniczni producenci nie próżnują, nagrywając nowe płyty. Dziś zerkamy na dość młody label – CRESCENT RECORDS. Prosto z Londynu na cały świat dostarczane są głębokie i hipnotyczne dźwięki oscylujące wokół ambientu oraz dub-techno. W wytwórni – polskie akcenty. Zwróćcie uwagę na ich dwie kompilacje!
Crescent London reprezentuje głęboką i hipnotyczną stronę techno z elementami ambientu oraz dub. Projekt, którego twórcami sa Labyrinthine i Concrete Gold wystartował pod koniec października ubiegłego roku z debiutanckim albumem „Magnetic Fields”. MAGNETIC FIELDS – ten oznaczony katalogowym numerem CRSCNT01 debiut bardzo spodobał społeczności zrzeszonej wokół brzmień deep/hypnotic techno – wówczas współtwórca wytwórni – Labyrinthine został zaproszony do zmiksowania wszystkich w nim zawartych utworów w formie video podcastu na platformie Monument, która jest wiodącym medium, jeśli chodzi o ten rodzaj muzyki.
Kompilacja zawiera utwory takich artystów jak Arnaud Le Texier czy Svarog.
Arnaud Le Texier – Metallic
Concrete Gold – Coercive Dub
Droneghost – Vision
Einox – Sache, Wesen
Enkō – Sona
Kontinum – Parsec
Labyrinthine – Relativity
Petit Astronaute – Echoes Of Silence
Raroh – Storming Near The Baltic
Svarog – Step Into a Parallel Reality
The Alchemical Theory – Scraping
Victor Zala – Solar
Yukari Okamura – Outstand
By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more
Jeśli chodzi o wczesne wsparcie projektu, ten młody label otrzymał je od takich gwiazd jak: Hydrangea, Len Faki, SLV, Blazej Malinowski, Takaaki Itoh, Stephanie Sykes, Richie Hawtin, Nørbak, Marcel Dettmann, Charlotte de Witte, Claudio PRC, Dubfire, Eric Cloutier, Laurent Garnier, Ben Sims, Maceo Plex, Kaiser, Marco Bailey.
Kompilacja nr 2 – ‘Meanders” to koncentracja na delikatniejszych dźwiękach, z przewaga ciepłego basu oraz wieloma odniesieniami do natury. Wśród artystów na tej płycie znajdziecie Dycide czy Simone Bauer.
A polska reprezentacja to Nternal Bserver i Labyrinthine.
MEANDERS:
Adhémar – Light Sounds at Night
Concrete Gold – Ritual
DJ SODEYAMA – TEST PTTRN 52
Dycide – Coincidence
Javier Marimon– Tangente Eo
Labyrinthine – Niche
MANUEL RO – Maveral
Nternal Bserver – Photorealism
rookas – Lightchaser
Sanjib – Blue Pearl
Simone Bauer – Yma
VANTA – Woods of Yulu
Xanexx – Haemoo
By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more
Skąd pomysł na dwie kompilacje na początek?
To znak rozpoznawczy Crescent London! Wydawnictwa dzielone będą właśnie na spokojniejsze, bardziej do posłuchania w domu i mocniejsze zorientowane na granie w klubach. Seria podcastów również dzieli się na części gold i arctic wypuszczane naprzemiennie.
Tak samo będzie z imprezami: spokojne deep techno w dzień i hipnotyczne klubowe bangery w nocy)
By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more
Crescent London jako wydawnictwo ma niebywale dobry start: zostali zauważeni przez środowisko, pierwsze kompilacje to numery najwyższej jakości i udało im się zgromadzić wokół siebie aż 24 artystów z całego świata (Francja, Hiszpania, Korea Poludniowa, Portugalia, Niemcy, Polska, Gruzja, Ukraina, Włochy, Japonia, Belgia, Litwa i Mołdawia).
Przyszłością Crescent London jest na pewno organizacja eventów – zarówno nocnych jak i dziennych. Na razie jednak z wiadomych przyczyn plany te muszą zostać odłożone w czasie. Do momentu ponownego otwarcia klubów label skupia się na kolejnych wydawnictwach, autorskim kanale na YT i Soundcloud, gdzie od końca marca lądować będą premiery nowych tracków. które na pewno niejednemu przypadną do gustu. Na rok 2022 planowane są też pierwsze wydania fizyczne!
Published March 04, 2021. Words by Artur Wojtczak.