Książka o historii polskiej sceny techno już dostępna!
Długo oczekiwana antologia "Historia Polskiej Sceny Techno" już pojawiła się w księgarniach.
Pierwsza antologia – pod redakcją Łukasza Krajewskiego, Radka Tereszczuka i Artura Wojtczaka – dokumentująca historię sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce właśnie się ukazała!
Zdobędziecie ją w księgarniach, sklepach internetowych czy na stronie wydawcy – Krytyki Politycznej.
Wyruszcie z nami w podróż do serca polskiego rave’u – przed wami ponad 850 stron tekstów i fotografii portretujących ewolucję techno w naszym kraju.
To podróż od czasów schyłku socjalizmu, bazarów z kasetami, przez lata raczkującego kapitalizmu, aż po drugą dekadę XXI wieku. Odwiedzicie pionierskie squaty, weźmiecie udział w rejsach typu rave & cruise, poznacie kulisy pierwszej Parady Wolności, biografie DJ-ów i DJ-ek oraz producentów, którzy budowali zaplecze kultowych festiwali, pirackie radiostacje.
To książka napisana przez ludzi, którzy tworzyli i tworzą polskie techno – producentów, klubowiczki i wielbicieli tej muzyki. Opisuje trzy dekady i kreśli mapę kultury, która obejmuje zarówno Warszawę, Poznań czy Łódź, ale też Poznań, Kraków, Płock czy Szczecin.
By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more
Ta ponad 850-stronnicowa pozycja to kompleksowa (aczkolwiek nie encyklopedyczna) panorama kultury tanecznej, nie tylko dla zapalonych klubowiczów.
W książce o historii polskiej sceny techno każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie. Choć klimat panujący w Polsce bywał ponury, dzięki muzyce mogliśmy doświadczać, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości. W antologii znajdziecie wspomnienia zarówno pionierów stylu jak Jacek Sienkiewicz, Carla Roca, Wiktor Skok jak i współczesne raporty z klubów: Jasna 1, Luzztro czy Tama. Zainteresują was też opowieści Noviki, Berta, Krisba czy Łukasza Napory.
By loading the content from Soundcloud, you agree to Soundcloud’s privacy policy.
Learn more
Published December 01, 2020. Words by Redakcja.