Billie Eilish w ramach kampanii T-Mobile, wraz z grupą 6 przedstawicieli GEN Z szturmem zdobywają rozgłos
Otwartość społeczna i konsekwencja w samorozwoju są ich głównym przesłaniem, spójrz na tych sześciu młodych graczy, aby zrozumieć ideę #whatwedonext.
–by EB Team
Zawodnicy wagi ciężkiej w dyscyplinach takich jak wpływy i rozgłos, wywodzący się z Generacji Z, są może jeszcze młodzi, ale ich działaniom przyświeca konkretny cel. Z okazji rozpoczęcia współpracy Billie Eilish z Telekomem, artystkę wspiera grupa sześciu młodych przedstawicieli jej pokolenia, pochodzących z różnych środowisk i o różnych talentach. Mogą oni poszerzać swoje kreatywne horyzonty, jak: polska DJ-ka Leo S, niemiecki muzyk i postać z YouTube’a Fabian Grischkat, czy austriacka dyrektor kreatywna w branży mody Anna-Laura Kumme. Mogą też wprowadzić przemysł technologiczny w przyszłość, jak niemiecki haker i dyrektor generalny ds. bezpieczeństwa komputerowego Philipp Kalweit, albo wprowadzając zmiany na drodze politycznej, jak holenderscy i greccy działacze na rzecz klimatu Jahkini Bisselink i Eirini Vougiouka.
Prowadzenie działalności w bardzo różnych dziedzinach nie sugeruje jednak braku pokoleniowej solidarności. W ten sam sposób, w jaki różne gatunki rave pielęgnują ideę wzajemności i wspólnoty, pulsującej jednocześnie głębokim bitem, wszyscy ci liderzy Generacji Z noszą w sobie zaciekłą, bezkompromisową i egalitarną wizję przyszłości. Wykorzystując swoje różne technologiczne atuty, czy to przez ekspresyjną Instagram story, kanał na Youtubie, czy też stając za deckami jako DJ, ta grupa wyłamuje się ze stereotypu swojej generacji o powierzchownych i egoistycznych więzach ze światem zewnętrznym, popychając do przodu dzisiejsze globalne nurty z niespotykaną dotąd dynamiką. Poznajcie ten wiecznie zaangażowany i świadomy ekologicznie zastęp, który prezentujemy poniżej i śledźcie ich działania używając hashtaga: #whatwedonext.
Jakhini Bisselink
Jako zaangażowana działaczka, misją Bisselink jest sprawienie by pojęcia politycznej aktywności i przedsiębiorczej zaradności stały się bliższe młodemu pokolenie na całym świecie. W wieku 18 lat Bisselink rozpoczęła pracę w Organizacji Narodów Zjednoczonych jako przedstawicielka młodzieży w Niderlandach. Podczas dwuletniej kadencji rozmawiała z tysiącami młodych ludzi w całym kraju, aby wysłuchać ich opinii na takie tematy jak przemoc na tle rasowym, mobilność społeczna i zasiedziały, hermetyczny charakter polityki. Bisselink przedstawiła te informacje Organizacji Narodów Zjednoczonych, w której zajmowała się również wygłaszaniem przemówień, negocjowaniem formalnych rezolucji i organizowaniem rozmaitych wydarzeń, aby reprezentować swoje pokolenie, czyli Generację Z. Teraz, mając zaledwie 20 lat, Bisselink nadal poświęca swoje życie służbie idei obywatelskości. Na swoim Instagramie regularnie dzieli się swoją wiedzą i umiejętnościami, by pomóc swoim rówieśnikom w wyrażaniu swoich poglądów i pomysłów. Niedawno założyła także firmę Jakhini Consultancy, w ramach której doradza firmom i instytucjom, jak wypełnić istniejące w nich luki pokoleniowe i podtrzymywać znaczące relacje z młodymi ludźmi.
Eirini Vougiouka
Eirini Vougiouka, 19-letnia działaczka na rzecz walki ze zmianami klimatu, jest zwolenniczką świadomego ekologicznie stylu życia obejmującego wszystkie pokolenia. W marcu 2019 roku, podążając za globalnym apelu Grety Thunberg o podjęcie aktywności z poprzedniego roku, zorganizowała w rodzinnych Atenach, a następnie w całej Grecji, międzynarodowy strajk szkolny przeciwko zmianom klimatu, zatytułowany “Piątki Dla Przyszłości”. Jako liderka lokalnego ruchu, mówi o pilnej potrzebie wprowadzenia zrównoważonych działań w dziedzinie środowiska gdzie tylko może: w greckim parlamencie, w telewizji, radiu oraz na scenach szczytu SMILE 2019 w Lozannie i 17. konferencji CSR, zorganizowanej przez Grecko-Amerykańską Izbę Handlową. Kiedy w sierpniu 2019 r. przeprowadziła się do Niderlandów, Vougiouka założyła w Hadze oddział Piątków Dla Przyszłości. Obecnie dąży do promowania zrównoważonego stylu życia poprzez swoje profile w mediach społecznościowych. Aktywizując środowisko podobnie myślących rówieśników, Vougiouka zamierza pokazać, że osobista, pojedyncza działalność nie może uratować planety – to musi być wysiłek zbiorowy. Vougiouka wierzy, że dzięki wspólnej pracy i wykorzystaniu dostępnej technologii świat może solidarnie stawić czoła nadchodzącemu kryzysowi.
Fabian Grischkat
Fabian Grischkat jest niemieckim muzykiem, komikiem i osobowością YouTube’a z ponad 96 tys. fanów. Ten 19-latek może być najbardziej znany ze swoich wyszukanych, niemalże slapstickowych teledysków, swoich muzycznych parodii i szczerych, codziennych spotkań na TikToku i Instagramie, ale Grishkat wykorzystuje również swoje popularne profile do kampanii na rzecz praw LGBTQ+, w tym teledysk opublikowany z Youth Against Aids dla uczczenia tzw. Dnia Ulicy Krzysztofa (coroczne święto społeczności LGBT na pamiątkę wydarzeń Stonewall – zamieszek na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych, z 1969 roku w Nowym Jorku. Nazwa pochodzi od ulicy, przy której znajdował się pub dla gejów – Stonewall, gdzie miały miejsce zamieszki – Christopher Street w dzielnicy Greenwich Village). Opowiadanie się za równością jest zawsze w centrum jego przesłania, obok innych istotnych tematów, takich jak uczestnictwo w życiu politycznym, świadomość zmian klimatycznych oraz wybory dotyczące niejedzenia mięsa i zrównoważonego stylu życia.
Anna-Laura Kummer
Działaczka na rzecz równoważonej mody Anna-Laura Kummer jest założycielką i dyrektorem kreatywnym The Slow Label. Pochodząca z Wiednia, a obecnie mieszkająca w Berlinie 24-latka stworzyła własną wielosezonową markę z naciskiem na uczciwe procesy produkcyjne, które mają na celu spowolnienie szybkiego rozwoju branży mody. Kummer spędziła prawie dekadę na budowaniu lojalnej publiczności i rozpowszechnianiu swojej kampanii na całym świecie poprzez Instagram i YouTube’a. Scrollując przez profile Anny-Laury, możemy odkryć szczerą orędowniczkę zrównoważonego rozwoju, uczciwej mody i odżywiania jedzeniem wytwarzanym w działalności przyjaznej dla planety, udzielającą codziennie wskazówek, jak prowadzić bardziej świadome, ekologicznie życie.
Philipp Kalweit
20-letni Philipp Kalweit jest najbardziej poszukiwanym hakerem w Niemczech i jednocześnie znanym ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa IT. Od 16 roku życia doradza firmom w kwestiach bezpieczeństwa branży informatycznej (IT). Główne obszary jego zainteresowania obejmują PR i edukację, holistyczne audyty bezpieczeństwa oraz interdyscyplinarne doradztwo. W 2017 roku Philipp założył firmę doradczą Kalweit ITS GmbH i przez dwa lata kierował wielopokoleniowym zespołem składającym się z członków w wieku od 21 do 48 lat. Dziś jest już poszerzony o ogólnoświatową sieć freelancerów, ekspertów i partnerów. Misja Kalweita pozostaje jednak ta sama: wprowadzić zrównoważone bezpieczeństwo cyberprzestrzeni w cyfrowy świat jutra. Poprzez swoją pracę, poprzez wykłady i kampanie we współpracy z międzynarodowymi firmami, takimi jak Microsoft, Kalweit pragnie przełamać negatywne stereotypy o nieuczciwym “hakerze”. Bezpieczeństwo IT, jego zdaniem, powinno być kompleksowe, przejrzyste i dostępne dla wszystkich. W styczniu ubiegłego roku ZEIT Hamburg nazwał Kalweita “Hamburczykiem miesiąca”, a w tym samym roku magazyn Forbes uznał go za jednego z najważniejszych młodych przedsiębiorców “30-stu poniżej 30-tki” na obszarze Niemiec, Austrii i Szwajcarii.
Leo S
Leo S to warszawska DJ-ka z zamiłowaniem do trapu, dancehallu, reggaetonu i bitów pod wpływem afro. Jako jedna z nielicznych kobiet DJ-ek hip-hopowych i jedyna jeżdżąca w trasy DJ-ka na polskiej scenie, Leo utrzymuje szybkie tempo. Ta 21-latka jest współzałożycielką kolektywu FINESSE, znanego z tego, że urządza imprezy trap i sprowadza do Polski takich artystów jak Suicideyear czy Places + Faces, a także jest rezydentką znaczących klubów jak Miłość Kredytowa 9, Prozak 2.0, Mewa Towarzyska i SQ oraz stałym gościem imprez takich jak Trapbox, Trasa Hypetalk, So Hard, Drip i Newonce na terenie całego kraju. Obecnie jest także DJ-ką w trasie koncertowej z polskim raperem Żabsonem i grupą rapową Chillwagon. Nic dziwnego, że muzyka zawsze była integralną częścią życia Leo: W wieku 15 lat ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w swoim rodzinnym mieście, jednocześnie tańcząc w ekipach hip-hopowych i tanecznych od 9 do 17 roku życia. Już w wieku 18 lat Leo zaczęła grać na swoich pierwszych imprezach DIY w warszawskim klubie Metronom i dostała się do szkoły produkcji muzycznej w SMN we Wrocławiu. Następnie, dwa lata później, została DJ-ką i “hypemanką” grającą na trasie koncertowej Żabsona, którą pełni do dziś.
Published August 12, 2020.